| Reneskon a întrebat:

m-am decis sa imi cumpar un PC de gaming. Problema este ca vreau sa si filmez cu el si nu stiu daca este bun pentru asta. As aprecia daca m-ati ajuta sa determin cat este de bun pentru filmat jocuri. Acesta este linkul: http://www.pcgarage.ro/......-3x-wi-fi/ MULTUMESC ANTICIPAT.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O parere sincera: Nu merita sistemul ala.
Eu as pune asa http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1135967/
si sa iti prezint si avantajele.
1. Consuma de 2 ori mai putin decat sistemul ala cu amd. Numai intr-un an, calculeaza diferenta la intretinere.
2. Este mai performant. Atat procesorul: https://www.youtube.com/watch?v=lSQRGVU6glc (4440 e vechea varianta a lui 4460, 4460 fiind identic+0.1 ghz). Cat si placa video. Placa video ofera un 5-20% performanta suplimentara, insa depinde de joc. Plus ca modelele high-end de la nVIDIA pot filma in jocuri fara probleme de performanta prin utilizarea cuda(spuneau ei).
3. Am inclus si un ssd. De 240gb. De ce de 240 gb? Ca sa iti ajunga. pe ssd iti pui tot ce vrei, iar filmarile le realizezi pe hdd, ca sa nu iti incetineasca mai deloc sistemul. Unul din motivele pentru care multe pc-uri is incetinite is de la viteza de scriere pe unitatea de stocare. Aici nu o sa fie cazul. Si ar mai fi si altele.

| Reneskon explică (pentru sltlp):

Calculatorul il iau la inceputul verii deci am timp sa ma gandesc, dar nu ma pricep deci nu stiu daca are aceleasi performante recomandarea ta cu astea deja asamblate de pe site...

| sltlp a răspuns (pentru Reneskon):

Pana la inceputul verii se schimba multe, posibil sa lanseze Intel si amd alte procesoare pana tunci.

| K0sti a răspuns:

Pentru filmat iti iei camera, nu calculator!

| Reneskon explică (pentru K0sti):

E clar ca tu nu stii ce-i ala youtube, vrei sa-mi iau camera sa-mi filmez monitorul cand joc?

| K0sti a răspuns (pentru Reneskon):

laughing Mari probleme aveti fratilor!

| Reneskon explică (pentru K0sti):

Nu ma pricep asa de bine cu calculatoarele si vreau sa invat, dar am cerut un sfat si nu trebuie sa raspunzi la intrebare daca nu stii, doar se presupune ca pe TPU ne ajutam reciproc nu dam raspunsuri inutilewinking

| K0sti a răspuns (pentru Reneskon):

Inutil este ceea ce vrei tu sa faci! Fa ceva util societatii si pentru tine!

| Reneskon explică (pentru K0sti):

Omule,sunt clasa a opta si am 15 ani, in afara de faptul ca invat bine la scoala nu stiu ce as mai putea face pentru societate la varsta asta. Tu ai auzit de activitati care se desfasoara in timpul liber?