| anonim_4396 a întrebat:

m-am gandit la un upgrade la pc-ul meu si m-am gandit la o placa video GIGABYTE GeForce® GTX 750 Ti OC WindForce 2X, 2GB GDDR5, 128-bit si la un procesor Intel® Core™ i5-6402P, 2.80GHz, Skylake, 6MB, Socket 1151 din cate am vazut sunt destul de bune pentru gaming nu sunt acel gen de gameri care vor tot pe high, ma multumesc si cu un low sau medium, acum intrebarea mea este daca sunt bune pentru gaming si mai ales pentru gta 5, cs go, the crew si alte jocuri mai noi cu toate pe medium sau low?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce placa de baza ai?

De ce sa chinui i5-ul cu GTX 750 TI? Mai strange bani si cumpara ceva mai performant, de exemplu GTX 1060.

| Mihai1810 a răspuns:

Sunt bune dar cel mai probabil v-a trebui sa schimbi si placa de baza. Ce socket are placa de baza?

| AlexDFY a răspuns:

Stii ca poti sa cumperi un procesor mai slab si o placa video mai buna, astfel vei putea juca mult mai multe jocuri, dar si in detalii mai bune, recomand i3 6100 + gtx 1050 (daca se poate versiunea 4 gb).

| DannyDaniel1979 a răspuns:

Este in regula, dar nu te astepta la prea multe FPS la GTA V... o sa-ti cam mearga in 50 fps pe medium... dar in rest e ok!