| AndreiiiiP a întrebat:

Bună TPU, mi-am achiziționat o placă de bază asrock cu UCC și un procesor amd athlon II x3 450 și am încercat să îl deblochez la phenom II x4 B50, citind pe google suportă. După ce îmi dispare imaginea de la bios și trebuie să booteze windowsul, ramane ecranul negru fără a aparea starting windows. (Am windows 7 acuma instalat, fără unlock îmi booteaza, sursa de 500 W, 4gb ram, nvdia 8600 GT). Știe și mă poate ajuta cineva cu această problemă? Vă mulțumesc

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mai citeste o data cu atentie. E POSIBIL sa fie deblocabil, dar nu e garantat. Poti incerca sa te joci cu voltajul un pic, dar din cate vad nu ai habar cu ce se maninca treaba asta, asa ca mai bine lasa asa cum e. Nu de alta, dar cu flasneta aia de 8600 GT degeaba... ori x3 450 stock, ori FX 8300, rezultatele in jocuri vor fi tot pe acolo.

| AndreiiiiP explică:

Îmi trebuie pentru programe, gen Photoshop să îl debochez, știu că îi slabă placa video, nu în momentul de față o situație financiară destul de bună, procesorul si placa de bază le-am luat cu un pont de la un prieten foarte ieftin, înainte aveam un Athlon II x2 6000+, am dat overclock la procesorul acesta care l-am luat și l-am dus în 3500 dar nu era stabil deloc, îs curios de ce nu îmi pornește după ce îl deblochez. Sau ce aș putea face cu el.