| AlamaNNu a întrebat:

Buna TPU.Mi-am bagat de curand placa video gt 9800 in pc.Am instalat driverul de pe site-ul oficial Gigabyte, numele placii seria tot si nu o citeste.In timpul instalarii driverului nu s-a stins ecranul asa cum e normal sa o faca pentru 2, 3 secunde pentru a face configuratia. Windowsul imi spune ca driverul e la curent cu placa video deci este bun.Am intrat in Manager dispozitive sa vad ce are si imi dadea,, problems code 43" si scria,,Dispozitivul nu utilizeaza nicio resursa, deoarece a aparut o problema".Tin sa va spun ca am sursa de 450w si am luat un cablu molex x2 cu 6 pini pentru a alimenta placa video.Sursa nu este una de calitate.Va rog spuneti-mi ce este renumitul,, Code 43" si ce pot sa fac in privinta asta.Eu cred ca sursa e devina dar acum nu stiu ce sa zic de aceea am cerut ajutorul vostru.Raspunsul care mi se va parea cel mai potrivit va primi funda. happy

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start ->in casuta de cautare scrie ''devmgmt.msc'' Spune-mi cum se prezinta driverul de la placa video acolo (eventual print screen).

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| AlamaNNu explică (pentru neluL):

Driverul e bun, pana si windowsul mi-a spus asta.E de la placa sau de la sursa.Varianta ta am incerca-o si nu a mers.

| neluL a răspuns (pentru AlamaNNu):

Nu ti-am spus deocamdata nici o varianta de rezolvare, voiam sa vad cum stai in Device Manager!
Si mie Cod 43 imi spune ca sunt probleme de driver.Foloseste FIX-ul asta de aici http://support2.microsoft.com/mats/hardware_device_problems/

| AlamaNNu explică (pentru neluL):

Da si cu ce ma ajuta asta. Daca si tie iti da Cod 43 inseamna ca ai o problema asemanatoare. Spune-mi te rog ce placa video ai si ce sursa.

| neluL a răspuns (pentru AlamaNNu):

Eu nu am probleme cu pc-ul! Mai sus ti-am scris ce-mi sugereaza aceasta eroare. Sa-ti caut un link ceva? Uite ...de la Microsoft
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc725873%28v=ws.10%29.aspx