| AndreYStaR a întrebat:

Mi-am cumparat un PC care are instalat ubuntu. Vreau sa pun win7 dar nu pot. Nu citeste nimic si imi da erori. ( i7 quadcore 2.93, 4gb ram si HDD de 500 Gb ) Cum pot face sa-l instalez, sau ceva...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un cd/dvd bootabil cu windows 7. mai intai trebuie sa intri in bos sa setezi pc/ul sa citeasca prima data de pe cd/dvd. Apoi bagi cd-ul cu windows in unitate si dai restart.la pornire, cand ecranul este negru, apesi intr-una orice tasta.Va incepe sa citeasca de pe cd si va continua intslarea. Ajuns la partitii, trebuie sa dai click pe partitia unde e instala ubuntu, apoi dai pe format. Dupa ce forateaza, stergand ubuntu, tot in acea partitie continui sa instalezi win 7.
E greu ce mai.laughing Mai intai cheama pe cineva care se pricepe si inveti de la el, ca daca intri in bios si faci vreo boacana pe acolo, e nasol.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te duci cumperi o licenta cu tot cu windows suni la microsft si isi explica ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce detalii vagi ai dat nu o sa poata sa te ajute nimeni