| Ctmfresh28 a întrebat:

mi-am cumparat un Samsung Galaxy Mini 2 si vreau sa intru pe Wi-Fi, eu am pe laptop internet prin cablu, dar nu am router, dar am la laptop langa butonul de pornire un buton ca o antena si mi-a spsu o profa ca ala inseamna ca laptopil are router propriu, intrebarea este: cum pornesc acest router de la laptop ca sa ma pot conecta de pe telefon prin wifi?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred sa existe asa ceva, sau daca exista in mod sigur nu ai tu la laptop asa ceva. Mai existau niste modele care avea incorporate modemuri, dar erau scumpe tare.

tu ai doar un banal laptop care prinde wireless. pentru a emite acest semnal wireless ai nevoie de un router

| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

Profesoara ta, chiar ca e blonda, ala e butonul de activare a wifi-ului. Totusi, poti folosi programul asta http://www.connectify.me/hotspot/ ca sa imparti internetul prin wifi-ul laptopului.

| LOLtoU a răspuns:

Esti sau nu destept? deci laptopu pur si simplu nu are router! deci eu am avut vreo 4-5 laptopuri si n-am auzit vre prostie mai mare decat asta! rolling on the floor

| ckatalin a răspuns:

Zii la profa aia ca ii "blonda"
ala inseamna ca laptopul are Wi-Fi nu are router

Trebuie sati iai un router daca vrei sa intri pe telefon pe net