| alextheunstoppable a întrebat:

mi-am luat recent un xperia z2, si nu stiu ce aplicatie sa folosesc pentru golire RAM si antivirus, cu toate astea am instalat 360 security, dispune de impuls memorie, si antivirus, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. As scrie un roman, dar efectiv mi-e sila. Asa ca te las pe tine sa "rumegi" de aici. http://totallasttutorial.weebly.com/smart/android-si-memoria-ram
ps: nu mai instala rahaturi de curatat ram, ca strici telefonul. Sistemul de operare e mult mai inteligent decat prostiile de aplicatii pe care le pui tu. Iar antivirusul pe android e cea mai mare teapa din lume. Pe android nu exista virusi. Daca exista, vreau sa imi trimiti si mie toti virusii posibili de android, sa ii vad si eu si sa vad ce influenta au asupra telefonului. Antivirusii de telefon nu fac nimic decat sa iti fure datele din telefon. Dar in inteligneta ta si a altora, nu vedeti asta, ci aveti fixurile voastre. Pe android, daca eu fac o aplicatie si pot face bani dupa ea, foarte bine. De fapt, sa tot instalati, ca avantajati dezvoltatorii, nu. Doar prostiile alea va iau ram si fura date :)
360 security =))))
ha:))
Cat de prost trebuie sa fii oare ca sa nu vezi la instalare ca ala poate sa:
-vada ce aplicatii rulezi, informatii despre ce ruleaza, istoricul tau(din browser, da, adica pe unde umblii pe net), marcajele, sa vada adresele de email, date despre acele adrese de email, sa vada contactele, sa citeasca din calendar, sa te localizeze sa vada unde te aflii, sa trimita sms/mms/sa le citeasca, sa aiba acces la telefon, la apeluri, la fisiere precum fotografii, audio, videoclupuri, stocare, sa folosesca camera foto/microfonul, sa vada unde esti conectat, la ce wifi, si toate dispozitivele conectate la acel router, precum si imei/id dispozitiv/nr apelat si apelurile active. Zice cineva de ram, de clean master. Hai sa explic si acolo la ce dai accept: tot asa, istoric naigare, sa vada ce ruleaza marcaje, conturi si date despre conturi, fotografii, videoclipuri, video, stocare, camera foto/microfon, informatii wifi si dispozitive conectate, precum si nr de tel si id dispozitiv+stare apel. Spre deosebire de prostia de inainte, asta macar nu te poate localiza fara sa te anunte cu precizie perfecta(face localizare dar in baza wifi, e putin mai imprecisa). Insa eu cred ca is destule. Da, frumos, nu? Dar la instalare sunteti prea orbi ca sa vedeti la ce dati accept, si instalati numai PROSTII. Asa ca daca vrei un bine(nu ca ai stii ce fac in timpul liber de spun aceste chestii, probabil ai sa le crezi sau nu) scoate toate prostiile alea.

4 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Golire Rami - Clean Master
Antivirus - Bitdefender

| alextheunstoppable explică (pentru Exaizo):

Am 360 security, are si el o optiune pentru golire ram, nu stiu de ce as folosi doua aplicatii care au aceleasi optiuni, cit timp 360 are si golire ram, antivirus, zic ca e mai ok doar o aplicatiewinking

| Lavi2002 a răspuns:

Da stiu faza.:-) ar trebui sa iti iei clean maste sau pentru antivirus altceva decat bidefender ca bidefender nu facr chiar ve trebuie! Gasesti tu ceva pe google play :-)

| Paiu_Edy_1992 a răspuns:

Pentru ram-clean master, iar la antivirus eu zic ca AVG e bun