| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

mi s-a stricat butonul D de la tastatura laptopului, s-a rupt plasticul care prindea butonu de laptop, pot cumpara doar un buton pentru tastatura? Daca da, de unde? Sunt din Constanta, ce pot face?
va rog mult, sunt foarte suparata, ce pot face sa rezolv problema?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,trebuie sa mergi sa schimbi aceasta tasta. Poti gasi la un service de laptopuri.Tot ce trebuie sa faci este sa iei acea tasta si sa o arati acolo pentru a gasi una potrivita.Parerea mea este ca poti inlocui cu alta litera si desenezi tu cu un marker litera D. Daca nu gasesti si nu gasesti, poti schimba acea litera care este litera importanta cu o tasta care o folosesti mai putin sau deloc.Cum ar fi tastadel din dreapta jos, mai jos de tastele cu cifre. Alta solutie in afara de sa mergi la un service, poate gasesti vreo tasta asemanatoare, nu vad. Bagi surubelnita sub acea tasta care nu o foloseti si apesi usor, va iesi din capse. Apoi o pui in locul literei D si apesi energic pana se aude ca se capseaza acolo.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Buna! :) Cum i-am mai raspuns acum cateva zeci de minute unui user la o intrebare asemanatoare, ca sa poti pune pe o alta tasta de pe laptop ditera D, urmeaza in tocmai acesti pasi :
In link-ul de mai jos ai un programel pentru schimbarea tastelor (in engleza remap).

http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/keytweak,1.html

Asteapta aproximat 5 secunde pentru a il downloada (nu trebuie sa apesi absolut nimic). Instaleaza programelul si schimba tastele cum vrei tu.

Daca ai ceva probleme, te rog nu ezita sa dai reply acestui mesaj.

Bft! :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Si acel progam ii lipeste plasticul rupt la tasta? Amice, dormi mai la ora 3 dimineata ca am impresia ca nu mai judecati bine a acea ora din noapte.Scuze.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am dat o solutie de moment, puteam si eu sa-i spun;; du-te la un service cu el''. Stiti doar sa criticati. oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu crtitic mai Jipa, dar raspunde la intrebare.Sau spune ca e o solutie de moment.Baiatul intreaba cum sa lipeasca sau sa faca rost de acea tastatura, si asta cauta el sa rezolve. Fara suparare dar sa fim cu raspunsurile la obiect. Cand vei mai intreba ceva, eu o sa-ti dau alt raspuns, total diferit de ce astepti tu. Oare cum iti va veni, nu vei gandi ca tu ai intrebat ceva si eu am raspuns altceva?

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru anonim_4396):

De fapt sunt fata, imi modificasera astia de la site gresit intrebarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Scuze,nu m-am mai uitat cine a pus intrebarea. Si nu cred ca site-ul isi permite sa modifice intrebarile.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru anonim_4396):

Ba de fapt mi s-a mai intamplat la alte intrebari sa fie unele litere din cuvinte modificate, si stiu asta pentru ca mereu recitesc intrebarea inainte sa o postez ca sa fiu sigura ca nu sunt greseli gramaticale, in fine
am uitat sa te intreb, sti cumva cam cat m-ar costa daca ma duc la un service sa imi schimbe tasta laptopului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Http://www.reparaciosii.ro/reparatii-tastaturi-service-tastatura-laptop/

Mai jos scrie cat costa minimul de reparatie al tastaturii.(20 de lei).Dar asta cred ca e pretul pentru cei ce au varsat cafea etc.Pentru o biata tastatura de inlocuit trebuie sa platesti dor pretul tastaturii.in orice caz mai mult de 20 de lei nu cred ca iti ia.Intrebi mai intai cat costa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O biata tasta am vrut sa zic, nu tastatura intreaga. scuze