| UnicornulFericit a întrebat:

Bună, TPU! Nu găsesc niciunde informația asta, așa că sper să mă ajutați. Cu privire la admiterea la facultățiile de informatică, în special UBB Cluj, se poate să folosesc limbajul Python pentru rezolvarea subiectului? Este specificat că se foloseste unul din limbajele învățate în liceu (Pascal, C++) dar eu nu am urmat un profil mate-info. Singurul lucru pe care mi-l amintesc sunt cateva programe penibile în Pascal (fă x+y etc.).
Deci, pot folosi Python?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

La UBB la Cluj scrie clar ca poti in Pascal/C/C++ la alegere.
http://www.cs.ubbcluj.ro/tematica-informatica-admitere/