| korenix a întrebat:

Nu inteleg logica asta, sau sunt eu nebun.
Am un sistem genius 6000 de 200w si vreau sa mai iau un genius 5005 de 150w.
Acei 200w se aud mai tare decat ce 150w.
In combinatie se aude de 350w?
Sau acei 200w acopera 150w.
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Eu am legat Logitech Z906 si Logitech Z506, sunetul era mai puternic(inalte) dar problema a fost la joase, chiar nu mi-a placut cum se aud(probabil fiind si de frecvente diferite si de putere mult diferite 165W vs 25W si cel de 25 isi arata imediat limitarile si incepea sa distorsioneze si sa baraie, asa ca nu mi-a placut, dar sistemul genius 6000 l-am avut si eu, l-am ars dar a fost mai mult frumos decat bun, dar in comparatie cu celalalte de la genius e muult mai bun, dar daca vrei sa-l folosesti in combinatie cu un 5005 e de o generatie cam vechie, dar eu cred ca o sa-si faca treaba si vei fi multumit.Succes!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pune mana si citeste cu ce se mananca sunetul, ce inseamna decalajele de faza si multe alte, dupa care te apuci sa faci tampenii!