| alexConstanta a întrebat:

nu prea ma astept sa primesc un raspuns care ma va ajuta sa rezolv problema,dar totusi incerc. Am un televizor mai vechi in camera mea care are o problema, cand incerc sa ma la anumite programe dupa cateva minute incepe sa se bruieze si se decaleaza. Mentionez insa ca nu mi se intampla chestia asta la toate canalele.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Am patit si eu ca tine.Cu doua televizoare. Unul este pe analog iar celalalt(al meu)pe digital.Am schimbat cablul coaxial de la intrarea in casa pana la primul tv(analog).Cu cei de la firma la care sunt.Si nu au mai fost probleme.Cu timpul cablul coaxial imbatraneste. Sper sa fie la fel si la tine.Sa nu fie televizorul tau cu probleme.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu semnalul.Nu ai spus ce tv ai si la ce esti abonat.

| alexConstanta explică (pentru darrio2007):

Televizor este marca LG, modelul nu stiu exact sa iti spun scrie ceva pe el " AV Stereo, 23 system ", si sunt abonat la RDS.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexConstanta):

Este de la semnalul transmis de Rds.

| alexConstanta explică (pentru darrio2007):

Ciudat este ca televizorul din cealalta camera merge perfect.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexConstanta):

Este mai nou?

| alexConstanta explică (pentru darrio2007):

Da,este un pic mai nou, dar tot cu tub.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexConstanta):

Am patit si eu ca tine.Cu doua televizoare. Unul este pe analog iar celalalt(al meu)pe digital.Am schimbat cablul coaxial de la intrarea in casa pana la primul tv(analog).Cu cei de la firma la care sunt.Si nu au mai fost probleme.Cu timpul cablul coaxial imbatraneste. Sper sa fie la fel si la tine.Sa nu fie televizorul tau cu probleme.

| mmariusd a răspuns:

Poate e din cauza ca nu este HD.
Acum cele mai multe canale sunt in full HD si nu te poti uita cu orice TV la ele.