| Niknike a întrebat:

Bună TPU, recent am cumpărat un smartphone Huawei p30 lite și am observat un lucru ciudat când întru în boot menu îmi afișează un ecran cu eroarea software install failed, e normal și dacă nu, cum as putea rezolva asta?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îl duci la reparație; este gratis în perioada de garanție.
Trebuie reinstalat sistemul de operare Android, și acest lucru nu poate să fie făcut decât la service.

| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a răspuns:

Ori e furat ori, daca e din magazin te duci cu garanția și ți-l repara