| Iulia_4983 a întrebat:

Buna TPU.:-s
Azi am primit 6 mass-uri gen.
"Yoo Ciprian appears to be offline and will receive your messages after signing in.

Yoo Ciprian:FOARTE IMPORTANT Yahoo se inchide pe 17 aprilie 2011! Ei doresc sa se descotoroseasca de Messenger-ul gratuit. O groaza de oameni au fost deja stersi. Click dreapta pe grupul tau de prieteni din lista de Messenger si click Send Instant Message to all group si trimite acest mesaj tuturor. Fiecare persoana care va primi mesajul, va avea o semnatura si nu va fi sters! Acest mesaj este trimis de presedintele Yahoo Jay Russel... aici este presedintele Jay Russel: imi pare rau sa va anunt ca Yahoo a ajuns la maximum de nr. de persoane. Daca vrei sa pastrezi contul tau gratis trimite mesajul acesta la toti din lista ta. In acest mod vom stii care sunt folosite si care nu, le vom sterge. [scuze de mass] "

Oare e adevarat?raised eyebrows
Astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident nu este adevarat. Este o metoda de furt. Cineva porneste acest mesaj si acesta se va intoarce candva la el, purtand cu el toate adresele de YM pe la care a trecut. O lista de cateva sute de mii de adrese existente de YM se vinde bine (pentru reclame si virusi).

4 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Aprob ce zice @Brigaela, asa este, e doar un truc sa scoata bani.happy

| spike404 a răspuns:

Nu e adevaratlaughingStai linistita ca yahoo nu se inchide in urmatorii 100 de ani

| ToXicLoVe_2598 a răspuns:

Nu este adevarat.Sunt doar niste aberatii compuse de oamenii care vor sa-si bata joc de cei care ii cred.Sa nu trimiti mass-ul mai departe, deoarece unii iti vor da ign.Cel mai bine ar fi sa le eviti si sa nu le mai bagi in seama.Si eu cred ca am primit sute de mass-uri gen asta.Nu le-am trimis si vad ca nu mi s-a sters id-ul. Massuri-le astea nu sunt decat niste tampenii expirate.

Bafta.happy

| PhenNnom a răspuns:

Doamne,nu este adevarat asa ceva...De cativa ani tot primesc si eu astfel de massuri... Doar un om fara creier poate sa dea un asa mass fara sa specifice si o sursa oficiala