| celmaibunlaraspunsuri a întrebat:

scuze de categorie. Voiam sa va intreb, virusii pot provoca lag jocurilor?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate și nu e o regulă.Mai p[oate fi și din cauza ca ai CPU pe 100% și nu mai face față solicitărilor, dar de cele mai multe ori asta se întămplă din cauza virușilor. Oricum Windows nevirusat nu există, nici cu cel mai performat și sigur antivirus.Toți antivirușii au scapari, ca altfel nu le-ar ieși profit.Succes

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Da.

Daca spre exemplu sistemul tau de operare este infectat atunci va fi afectat orce proceseaza pe el (daca ai windows-ul virusat atunci tot PC-ul iti va merg egreu).

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Crytek6 a răspuns:

Poate fi si din cauza PC, uitate si tu ce ai prin el... jocurile cer mai multe resurse hardware... suntem in anul 2012

| celmaibunlaraspunsuri explică:

Aha multumesc, spre exemplu am bagat fifa 12 merge bine, dar are ceva lag, deci sa inteleg ca e din cauza virusilor?

| vladutz_3023 a răspuns:

Da normal, mai mult celor online.