| ionut12iancu a întrebat:

se simte diferenta de viteza intre 4 gb ram la 800 mhz (ddr2) si tot 4 gb ram la 1066 mhz(ddr2)?

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Depinde ce faci pe calculator. 'mhz' reprezinta bandwidth-ul, ceea ce inseamna viteza maxima de transfer a informatiilor. Tine cont ca ramul nu este procesor, nu conteaza foarte mult care din cele doua le ai decat daca folosesti aplicatii foarte intensive in ram. As spune ca nu prea se simte diferenta.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu prea!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Normal ca la 1066 mhz merge mai bine viteza la ram decat la 800 mhz.

| ionut12iancu explică (pentru GolopențaAdrian):

Deci ce sa cred ca se simte diferenta sau nu?

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru ionut12iancu):

Se va simti putin

| Nimeni10 a răspuns:

Nu se va simti nicio diferenta.