| Miriammmmm a întrebat:

Stiu ca am mai pus o intrebare de genul, dar nu am fost prea lamurita(si cred ca nici eu nu am detaliat problema).
Am cumparat un wireless Serioux SWR54BGA si in manual scrie ca pentru a face configurarile trebuie sa intru pe un site ( http://192.168.16.1 ) dar dupa cativa ani dupa ce am decis sa schimb parola( sau mai bine zis sa pun una) site-ul nu mai merge! Ce pot face sa pun o parola?
Daca s-a schimbat site-ul, care este noul site pentru a pune un username si parola? Sau daca este vreo setare din coputer ( am windows xp professional :)) deci va rog sa imi explicati ca la copii mici ca nu prea am eu treaba cu setarile si va rog fara termeni de coputer ca nu inteleg nimic!:)) Merci anticipat si funda!

3 răspunsuri:
| Confucius a răspuns:

Incearca siteul asta:
http://192.168.1.2
S-ar putea sa mearga daca nu spune-mi

| K0sti a răspuns:

Http://192.168.16.1... nu e site, este adresa routerului cu ajutorul careia intri pe interfata lui ca sa-ti faci setarile!

| Miriammmmm explică:

Acum merge site-ul dar imi cere numele de utilizator si parolalaughing
Daca nu am parola ce pun si cum aflu numele?!?!