| 24Alex a întrebat:

Tocmai mi-am instalat Windows 7 si nu sunt foarte decis in legatura cu antivirusul. Ma gandeam sa folosesc o combinatie intre avast/malwarebytes/comodo firewall si sunt curios daca e o solutie potrivita sau ar fi altele mai bune. Mersi!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Serverele au Firewall, Windows are firewall, daca mai pui si tu INCA un firewall pe jumatate din site-uri nu ai sa mai poti intra. Programele de malwarebytes sunt bune numai sa scanezi din cand in cand (nu sa porneasca odata cu Windows). Foloseste numai un antivirus (pune Avast daca iti place).

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

E o combinatie ok, la care poti sa adaugi SpyBot si SpywareBlaster.

| LucianStroe a răspuns:

Avast-ul de unul singur (cel free) e suficient de bun, n-ai nevoie sa te complici.

In viata solutiile cele mai bune sunt adeseori si cele mai simple.

| Stefxn a răspuns:

Eu folosesc Avast(antivirus) + ZoneAlarm(firewall/antihacking) + Spybot Search & Destroy(antispyware). Ti le recomand cu placere pe mine chiar m-au scapat de un hacker foarte insistent.

| bunelutu a răspuns:

Foloseste pe cel de la windows
Microsoft Security Essential sau daca ai procesor bun Iasi Avast sau altele dar consuma

| qNpHard a răspuns:

Bitdefender (deoarece ai windows 7 banuiesc ca ai vreo 2 gb ram macar).
Cel mai bun antivirus la ora actuala e BitDefender (facut de romani big grin )

| qNpHard a răspuns:

Si poate ii chemi si pe cei de la NASA si Pentagon sa iti dea sfaturi de protectie.Sau un combo intre securitatea Rusiei si C.I.A.
Acum serios, nu cred ca vin cei de la Anonymous sa va atace, BitDefender se descurca si singur.
http://www.yoda.ro/software/bitdefender-antivirus.html
Vazusem undeva ca a avut rata de detectie 99.86, numai stiu sigur.

| darksamxxx a răspuns:

Puna numai avast, si firewall ajunge.

| andreihsteaua a răspuns:

Bitdefender Antivirus Free Edition