| SpEed07 a întrebat:

Urmeaza sa imi cumpar o placa video noua! Ce ma ingrijoreaza pe mine e sa nu se arda sursa! Asa ca voi pune niste date ale computerului meu sa fiu sigur ca nu se arde:

-2.80 GHz Intel Pentium 4 (Procesor)
-1GB RAM (Nu stiu daca conteaza Ramii)

Si inca ceva! Am alex placa asta: http://www.emag.ro/......R545D3-1GI Pot avea un gaming decent pe ea? spuneti-mi si ce jocuri pot merge pe placa, care ruleaza bine! Minecraft? Raspundeti la Intrebari Plss! FUNDA

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Da, iti va merge minecraft cu acea placa video, uite aici http://www.game-debate.com/....../index.php mai in josul paginii ai rezultatele in jocul minecraft cu, componentele tale. Daca vrei poti incerca si alte jocuri scriind sus la search numele jocului, apoi iti alegi modelul tau pentium 4 2, 8 ghz, placa video pe care doresti tu s-o achizitionezi, capacitatea ta de rami -. 1gb si vezi daca trece testul. Daca m-ai ai alte nelamuriri posteaza aici. Numai bine!

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asculta de ce ti-am zis dincolo. Si ca sfat, suna asa: Nu cheltuii banii pe componete proaste. Mai bine mai strange sa schimbi palca de baza, procesorul s placa video cu una calumea. Cele integrate de azi, spre ex, is mai bune decat procaria aia de 5450.

| nutepriveste21 a răspuns:

Nu se arde sursa indiferent de ce placa video ai. Sursele au protectie si daca apare un consum peste limita se inchid sau restarteaza pc-ul.

| buzucan a răspuns:

Citeste aici cateva sfaturi de achizitie http://recomandare.info/2012/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| lucianredy a răspuns:

64 biti spune tot, este varza placa nu conteaza ca are 1gb in jocuri conteaza mai mult biti daca era de 512 mai spuneai dar asa nu se merita imi pare rau dar este proasta placa video

| lucianredy a răspuns:

Si apropo pentru un gaming decent iti trebuie 2gb rami conteaza foarte mult iar nutepriveste21 sa stii conteaza si sursa daca ai placa decenta si rami si o placa de baza conteaza foarte mult sursa, pentru ca ca nu iti duce una slabuta la configuratii mari pe pc, eu sant stan patitul am ars 3 surse pana mi-am luat una mai de firma dar si la banii dar nu conteaza, iti spun ca si ramii conteaza cu placa de baza dar placa aia video nu as da nici un ati radeon hd 3850 cu 512 mb si 256 biti care am avut-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va arde sursa, placa aia are prea putini biti din pacate!

Răspuns utilizator avertizat