| Adminul000 a întrebat:

va rog ajutati-ma cand pornesc laptopul se aprinde e totul bine dar nu mai pot sa deschid nimic nu stiu ce are in ziua care s-a intamplat asta am instalat Metin2 Magic si Aim la cs.
Sa nu spuneti reinstalazi windows-ul.

TRIMIS DE PE TABLETA

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Viruși, de la jocurile contrafăcute cu viruși furate mai mult ca sigur din sursele ilegale populare printre voi.
Încearcă să devirusezi sistemul și datele folosind un antivirus butat de pe cd în mod live.Chiar de e comercial s-ar putea să-ți salveze windows-ul și să-ți facă pc-ul funcțional din-nou, dar să nu te aștepți ca după devirusare sistemul să funcționeze ca nou, că nu va funcționa, mai ales dacă virușii au afectat hardware-ul(sectoare de boot infectate sau chiar și biosurile). Succes

| Adminul000 explică (pentru DeyCj):

Ai puta sa imi trimiti un video?

| DeyCj a răspuns (pentru Adminul000):

Nu prea este video pentru așa ceva, deoarece este o operație de service-are.

| Adminul000 explică (pentru DeyCj):

Di de exemplu daca duc pc-ul la magazin de reparare computere imi ia bani?

| K0sti a răspuns (pentru Adminul000):

Nu, ti-l face moca ca esti zamberet! Nu ai antivirus, scoti bani din buzunar!

| RAY a răspuns:

Reinstalare de windows sau devirusare

| Adminul000 explică (pentru RAY):

Si devirusarea cum o fac ca n-am nici un antivirus si de bagat nu pot sa bag ca nu pot sa deschid chiar nimic

| RAY a răspuns (pentru Adminul000):

Ori prin live boot cd recomand ori il instalezi in pc, dar cred ca si hardul tau e uzat, ce marca ai si ce vechime are?

| CinevaNou a răspuns:

Asa se intampla cand folosesti coduri.

| Adminul000 explică:

O sa imi reinstalez windowsul
Dar spuneti-mi e de la aim ca as vrea sa-l bag iar

| DeyCj a răspuns (pentru Adminul000):

Vrei să plătești mai puțin? Aruncă un ochi pe olx la servicii de reparații calculatoare la domiciliu, dar fi cu ochii pe meșter să nu-ți instaleze soft și windows furat, să facă o diagnoză hardware prima dată și apoi să-ți rescrie sistemul pe pc.
Dacă ești din Cluj, ia legătura cu mine în privat(de exemplu) și te rezolv eu.Succes