| octaviusz a întrebat:

Va rog din suflet am nevoie de ajutorul vostru! Am nevoie de un driver pentru. vlaca de sunet AD1980 Sound Max pentru. o placa de baza ASUS! Mi-am instalat windows 7 si nu vrea sa functioneze CD care il am, spune ca nu e compatibil cu softwere-ul asta. VA ROG ajutati-ma

5 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Daca ne dai si modelu placi tale de baza e ok sau cautama pe mine pe itsoft_2011 si eu cum anumit soft iti voi instala drivaru placi tale sunet

| nelu13 a răspuns:

Placa ta de baza este mai veche si cei de la Asus nu ofera si drivere compatibile pe win 7. incearca asta poate ai vreo sansa sa mearga http://www.mediafire.com/? mk1m1jnyq2q

| Fabian20 a răspuns:

Descarca de pe net driver easy, iti scaneaza pc-ul si instaleaza toate driverele lipsa(cele care nu sunt instalate o sa ti le arate cu rosu), tu nu trebuie decat sa dai download din dreptul driverului pe care vrei sa i-l descarci... http://drivereasy.com/ vezi aici.

| qwerty101010 a răspuns:

Pai inseamna ca windowsul nu este compatibil...Nu ai alta solutie decat sa instalezi un windows mai simplu...Asa am patit si eu pana sa am laptop pe calculator nu mergea windows 7. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| FLAVIUS_4030 a răspuns:

Eu nu am auzit de driver pentru placa de bază! Driver pentru placa video și audio da. În plus, windows 7 are inclus drivere audio și video așa că în momentul în care ai instalat windows 7 trebuia să ai sunet fără ă instalezi driver-ul audio al plăcii. Fie nu e bun windows-ul fie nu l-ai instalat bine. Sau este prea mare pentru pc-ul tău