| emignon a întrebat:

Buna,TPU! Va rog foarte frumos sa mi spuneti de ce in Device Manager imi indica in dreptul indicatorului placii de retea wireless Atheros AR 956x Wireless Network Adapter un triunghi galben cu semnul exclamarii, si de unde sa iau driver original (si pe cat posibil gratuit) pentru laptopul meu, care sa se potriveasca cu sistemul de operare pe care il folosesc, si sa fie recunoscut de acesta? Mentionez ca laptopul meu e Toshiba Satelite C50-A14G,iar sistemul de operare e Windows Vista 32bit.

Va multumesc anticipat, si astept raspunsul dumneavoastra.

Cu multa stima si respect, Pop Mihai.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba cu Windows 7. Cerintele sunt cam acelasi dar este mai bun. Daca totusi nu vrei fa asta:
-instaleaza Adobe Flash Player;
-intra pe http://www.driverscloud.com/en/features
-apesi pe "acces" si apoi pe "Install";
-Se va downloada un fisier pe care s-l instalezi;
-dat "start the detect" si apoi se va deschide browserul pe un site;
-te uiti in "my drivers" si vezi ce trebuie instalat de acolo. Succes!

5 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Salut. Ar trebui sa faci un update la sistemul de operare si sa instalezi windows 8.1 sau windows 10. Uitandu-ma pe site=ul celor de la Atheros, ei ofere drivere pentru acest model de wifi, doar pentru aceste 2 sisteme de operare. Windows Vista este un sistem de operare destul de invechit, iar producatorii mai ales de laptopuri nu mai ofera suport pentru acest sistem de operare.

| gelu1970 a răspuns:

Incearca aici. driverele de w7 de 32 de regula merg si pe vista de 32
http://www.toshiba-windows-drivers.com/......32bit.html

| emignon explică:

Buna ziua.

Va multumesc foarte frumos tuturor pentru raspunsuri!

Va doresc o zi buna si frumoasa, plina de bucurii alaturi de cei dragi.

Cu multa stima si respect,

| MOvidiu a răspuns:

Buna ziua, trebuie sa dai update la acel driver sau eventual sa il instalezi, este foarte probabil sa nu fie instalat..oricum..click dreapta pe el-Update driver. O zi buna

| plicc a răspuns:

Windows Vista este foarte nesigur la acest moment. Reinstaleaza driverul pe care il ai tu dar inainte de instalare apasa click dreapta pe fisierul de setup>Properties>Compatibility>selecteaza> Run this program in compatibility mode for>Alege Windows Vista si apasa ok. Apasa 2 x click pentru reinstalare pe fisierul setup al driverului.