| Hoffens_Carrie_1996 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, urgent!
Am pus pe un stick o multime de poze, pe care le-am sters apoi din calculator, crezind ca asa va fi mai sigur. Dar ce ironie.
La inceput totul era bine, dar acum o saptamana am introdus stick-ul in calculator si pozele au disparut, toata informatia e dusa. Cind ma uit la proprietatile stick-ului, cu privire la memorie, imi arata ca este aproape plina, ceea ce inseamna ca mapele nu au disparut, ci doar sunt ascunse.
Sper ca e asa.
Ce pot face? Va rog ajutati-ma sa-mi recapat pozele!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Fă vizibile fișierele ascune(folder options/hhow hiden files and folders). Dacă nu apare nimic pe stik încearca o recuperare a lor folosind Recuva(http://www.piriform.com/recuva/download/standard)
A se seta aplicația corespunzător de vrei să îți recupereze datele(parțial măcar că 100% nu prea cred).
O altă soluție ar fi accesarea stikului folosind Redo(http://distrowatch.com/table.php?distribution=redo).se poate buta direct de pe live Cd, deci nu necesita instalare sau alte minuni, doar se arde ISO-ul pe un cd și apoi se butează de pe cd.În această distro de linux vei găsi o aplicație ce îi spune test disk. încercă recuperarea datelor folosind această aplicație
NOTĂ
Dacă de Windows nu ai habar atunci nici pe Redo nu ai ce umbla.Succes

2 răspunsuri:
| Sorinutsu a răspuns:

Buna, cauta folderele ascunse, Incerca sa te duci la Organize > Folder And Search options > View si bifeaza Show hidden files, folders. Asa vei putea sa vezi fisierele ascunse, si poate o sa gasesti ceva...dai si un scan cu Malwarebytes Anti-Malware, este un Trojan care ascunde dar nu sterge fisierele, Succes