| Cristian_Mihai_1994 a întrebat:

Buna tuturor
am si eu o mica problema cu router-ul tenda w309r...
i-am facut update la firmeware si acum nu-mi mai merge
nu mi-l mai gaseste nici-un dispozitiv si ledul de la 'wlan si sys' sunt stinse... as mai putea sa-l fac sau este bun de aruncat? (cu butonul de reset nu merge)

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E si greu sa faci upgrade... daca ai pus alt firmware...adios!
http://www.epasystems.ro/cum-se-face-upgrade-de-firmware-la-router/

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru K0sti):

A fost de la ei ( tenda ) si l-am desc pentru modelul meu... dar acum nu mai merge. nu mai transmite semnal

| K0sti a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Inca o data, acelasi router are diverse versiuni, daca ai facut pentru alta versiune, adios!

| HuShEr a răspuns:

Daca routerul se mai aprinde incearca sa ii faci downgrade la firmware prin cablu.

| Cristian_Mihai_1994 explică:

Nu merge... am incercat
nu mi-l mai "citeste" pc si nici cu tel/ tableta nu pot sa mai intru in setarile lui ca nu il mai gaseste (adica nu mai transmite semnal wifi)
il bag in priza, arata doar led-ul power si wan (ca este reta de net) atat
wlan si Sys(care inseamna fynctionalitatea lui perfect) nu se mai aprind

| Cristian_Mihai_1994 explică:

Deci e bun de aruncat...