| alexandradobre28 a întrebat:

Bună tuturor... Am tableta Wink One SE cu procesor Cortex A7 Quad-Core 1. 33GHz, 7", IPS, 1GB, 8GB, Wi-Fi, Bluetooth, Android 4.4.2 KitKat. M-am conectat într-o seară la WI-FI, are un vecin care stă cam la 7 case de mine, prindeam 1 linie,și a mers să intru pe internet, dar mergea puțin mai greu.Aseară m-am conectat iarăși,îmi arăta o linie, uneori nici aceea nu mai era și nu mă lăsa să accesez internetul.Am încercat să văd cum face atunci când nu e conectată la WI-FI,și făcea la fel ca atunci când eram conectată la acea rețea.M-am apropiat, însă degeaba.E vreo problemă la tableta mea?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Semnalul wifi e mult prea slab. un router, de tipul carora se gasesc in magazine sau care le pun cei de la companiile de net nu acopera suprafete asa de mari. mergi acasa la un prieten, conecteaza tableta si o sa vezi ca functioneaza perfect. in plus, wifi incorporat in tablete de exemplu, cata putere de captare crezi ca au?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat