| campanario a întrebat:

Buna tuturor. Cine ma ajuta?crying. Am un laptop, si nu imi mai aduc aminte parola! Cand il pornesc, imi cere parola. Imi puteti zice cum sa fac ca sa pot sa mi-o aflu? Faza proasta e ca am ceva poze salvate in C si nu le pot vedea! Le pot vedea doar daca intru cu celalalt nume. Va rog sa ma ajutati ca innebunesc. Am nevoie de ceva foarte important din C.( Nu criticati ca vreau sa sparg parola ca mi-a pus'o parintii si din alea, ca laptopul e al meu, am 24 ani laughing insa nu imi amintesc parola nici daca ar trebui sa stau in cap, am uitat'o complet, pana acum nu era activa, insa ieri am activat'o fara sa vreau, si spre norocul meu am facut o alta denumire pentru calcu' meu, un exemplu: diana insa cum zic nu pot sa vad in C, pentru ca trebuie sa intru cu alt nume, exemplu : ana, si la asta nu imi mai aduc aminte parola! )Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

1. daca zici ca mai ai un cont de pe care poti intra in windows si poti vedea si poze etc., pai foloseste acest cont ca sa salvezi tot ce ai "de valoare" pe c: pune in alta locatie sigura. Folosind acest cont " ex: ana" te duci in Start-->Control Panel-->User Accounts(pictograma/icoana cu niste persoane alaturate)--sau poti sa apesi Start-->apesi pe poza de sus unde scrie numele--asta daca e valabil...

La User Accounts cauti o pagina de pornire unde vezi toate conturile de pe calculator. Vezi celalalt cont pe care nu poti intra, ai optiunea sa-i scoti parola sau chiar sa stergi contul(dar pentru asta nu uita sa salvezi acele poze--ce ziceam adineauri)!

Lucrul asta e posibil doar daca contul (de pe care esti acum logat in Windows) este unul cu rang de Administrator. Si in cazul contrar se aplica metoda 2.

2. www.loginrecovery.com

in 2 zile o afli. urmeaza instructiunile de pe site. fa rost de un cd gol necesar pentru. programelul ala.

mai sunt si alte metode(chiar mai rapide), dar astea de mai sus mi se par mai directe, mai simple, si o mana de ajutor considerabila o da faptul ca mai ai un cont.

Daca nu gasesti rezolvarea in raspunsul meu sau al altora, te mai astept pe privat:D

5 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci
formatezi hard-diskul si gata
reinstalezi windowsul

p. s
verifica daca ai password hint

| suddent a răspuns:

Intra cu celalat nume, salveaza pozele pe un cd si reformateaza laptopul. Daca nu te pricepi du-l la un centru de calculatoare, ceri sa ti se reformateze, dar sa pastrezi fisierul respectiv in C.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum si eu am uitat parola pe laptopul lu sora mea problema e ca n-are nici dvdrw intern

| luigy999 a răspuns:

Sall, depinde. Unde ai parola? Daca o ai pe bios o sa fie cam greu, daca ai la administrator se poate face repedehappy. Depinde daca ai setat ca pc sa tina minte parola. laughing

| STEFAN_2682 a răspuns:

Problema ta este de la antivirus desinstaleazal si instealeaza alt antivirus si n-o sa mai ai probleme cu parola ca n-o sa mai ai n-o sa mai iti apara sa scrii parola