| ElenaSt2011 a întrebat:

Buna tuturor.

Imi scrie si mie cineva care este procedura pentru a sterge anumite fragmente si chiar pagini dintr-un fisier in format pdf?

Mentionez ca am incercat cu Accesorii - Paint, dar nu se poate. Acest program m-a ajutat in decuparea doar a unor poze in fisiere scanate cu extensia jpg sau pgn.

Am incercat acelasi program si cu fisierul in format pdf, dar nu imi deschide deloc fisierul si implicit nu pot duce operatiunea la bun sfarsit. Asta desi am incercat sa deschid fisierul si de pe desktop, si dintr-un director. Acest program vedea de fiecare data numai fisierele scanate, nu si cele descarcate de pe internet, cum este cazul fisierului in format pdf.

Astept raspuns si va multumesc in avans pentru asta.

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Poti cel mult sa-l "spargi in pagini si sa-l re-ansamblezi omitind pagini. Daca vrei editare, se poate salva sau copia textul, transfera in editor de text si salvat apoi ca pdf (libreoffice stie sa deschida pdf-uri, e free si bunicel). Pentru prima optiune cauta ceva gen 'pdf split and merge'. Pentru a 2-a descarca libreoffice.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca e program pentru poze cum ai vrea sa deschida nene pdf-uri? Ai citit si tu help-ul de la programul ala? Nu, ca e greu cu cititul! Acrobat Reader Profesional pentru ce vrei tu! Adica cu bani!

| MosFoca45 a răspuns:

Pe scurt nu ai cum.Trebuia sa faci fisierul in format Notepad. Sper ca te-am ajutat