| bracigliano a întrebat:

Buna tututor...am adus recent din italia un lg u250 si am o problema la el, ma gandeam ca poate ma puteti ajuta, poate va-ti comfruntat si voi cu problema asta sau poate cunoasteti problema.Cand bag mufa de la incarcator sa il incarc se inchide si scrie "insert batery", ramane inchis, nu pot sa il deschid decat daca scot mufa, daca il las inchis incarca.La fel face cand bag si cablul de date, se inchide si scrie "insert batery.La casti nu face asa.Ma puteti ajuta si pe mine? Va rog frumos.Multumesc

1 răspuns:
| moldovianu a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa il faci este sa incerci alta baterie, de proba...nu iti vede bateria, asta insemnand ori nu e buna bateria ori din telefon e buba! Cel mai bine e sa faci proba cu alta baterie apoi daca nu merge te duci la un service gsm.