| Moldovan_Andrei_1998 a întrebat:

vreau sa imi iau un telefon si nu ma pot decide intre Allview X1 Xtreme(1970 lei) sau Samsung Galaxy Note 3 Neo(1670 lei)...cei care se pricep la telefoane, ce ar fi mai bine sa aleg? (tinand cont si de raportul calitate-pret)

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Allview castiga.
Are un Qualcomm Snapdragon 800 quad-core la 2.2 GHz, iar Samsung galaxy note 3 neo are quad-core la 1.3 GHz pe ARM Cortex-A7 și dual-core la 1.7 GHz pe ARM Cortex-A15.
Allview are 3GB ram, iar Samsung galaxy note 3 neo are 2GB ram.
Allview are baterie de 2500 mAh, iar Samsung galaxy note 3 neo de 3100 mAh.

Practic Allview x1 Xtreme e mai bun in general, dar tine mai putin bateria.
Totusi, sa dai aproape 20 de milioane pentru un Allview care e cu vreo 10-15% maxim, mai bun decat celalat la 17 milioane?
Eu as zice sa mergi pe Samsung, iar de restul sa-mi imi iei o bere laughing
Glumesc, dintre astea doua. eu ti-am zis, as merge mai bine pe Samsung si mi-ar ramane si bani de un suc, o prajitura, vezi tu.

Noroc.

1 răspuns:
| AnduKinder a răspuns:

Allview X1 Xtreme are un pret pe altex de 1.649 nu de 1970 lei.