| coSSmiN97 a întrebat:

Vreu sa imi mai pun niste memorie RAM, fiindca am doar 256MB.Cum aflu ce tehnologie este? adica DDRx? Si... pot sa pun de exemplu o memorie DDR2 si una DDR3? Va multumesc, dau funditahappy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa afli ce placa de baza ai mai intai si in functie de ea cumperi RAMI! Ca sa afli detalii componente pc du-te in START > RUN>Dxdiag mai este si msconfig si cmd iar in cmd scrii systeminfo
In functie de ea cumperi RAMI!

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

La ce au scris ceilalti adaug doar ca NU poti combina DDR2 cu DDR3 pentru simplul motiv ca una dintre ele nu se va potrivi in slotul de pe placa de baza. Ori DDR2, ori DDR3. Succes!

| ketrov a răspuns:

Foloseste acest program pentru a afla:
http://www.filehippo.com/download_cpuz/

Memoria RAM pe care doresti sa o adaugi trebuie sa fie identica cu cea pe care o detii deja.

| Catalin_3561 a răspuns:

Salut.Descarca de pe net programul everest si iti spune ala totul despre pc-ul tau tot ce suporta si ce nu sau daca nu desfal si vezi ce scrie pe placa de bazawinking. succes

| 76viorel a răspuns:

De pinde ce pc aveti merge ramii