| anonim_4396 a întrebat:

Zice-ti si mie, de ce uneori cand deschid partitia C unde am păstrate fisiere jpg (imagini), cum se face că nu intotdeauna imi apar fisierele vechi, doar cele recente, de exemplu, salvate azi? Unde dispar ele?
Mai inchid, deschid, si iar apar toate celelalte, dar nu si cele de azi! Și tot așa... sad
ce se intampla? E un virus?
Saptamana trecuta abia mi-a instalat windowsul 7 cineva, contra cost (eu nu ma pricep, deci nu ma judecati că am rugat pe cineva) ce ziceti, e posibil sa am virusi?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"de ce uneori cand deschid partitia C unde am păstrate fisiere jpg (imagini)"...niciodata nu se pastreaza nimic pe partia C! NICIODATA!
Aia e doar pentru windows, drivere si programe si atat! Grea stiinta asta, greu cu cititul...

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Am gresit eu mai sus. Dispar din partitia E.
Hai nu fa pe desteptu, zi răspunsu daca stii!

| EneCristian a răspuns:

Iti recomand sa faci cum iti zice mortan George fiindca asta voiam si eu sa zic oricum ar trebui sa le salvezi extern pe un usb fiindca odata formatat pierzi tot apropo vezi sa nu ai probleme la hardisk ( sa fi instalat w peste cel vechi si poate hardiskul e pe duca) oricum daca e virus foloseste malwhaireByte si scap de el.

| GeorgeMortan a răspuns:

Se poate sa ai virus, dar se poate si sa-ti fi instalat Windows-ul peste cel vechi si asa ai 2 Windows-uri si fisierele se salveaza ori in cel vechi, ori in cel nou. Si din cauza asta s-ar putea sa-ti faca problemele astea. Mai bine ai merge undeva sa-ti bage un windows din nou si ce-ti trebuie salvezi intotdeauna in Local Disc D, trebuie formatata partitia C