| Bogdan2122 a întrebat:

Am instalat windows 7 ultimate dar nu imi citeste placa video. Nu stiu care ar putea fi problema. Nu merge nici un driver pentru a o instala. Windows xp nu pot schimba doarece nu pot intra in bios deoarece tastatura nu merge decat dupa ce porneste windows-ul. Nu stiu care ar putea fi problema. Am mai vorbit cu cineva si a zis ca ar putea fi o problema ca este instalat win 7 ultimate si ar trebui sa instalez o versiune mai veche. Astept ajutorul vostru.

3 răspunsuri:
| Jackster a răspuns:

Este obligatoriu ca placa video sa fi venit cu un CD de instalare a driverelor.

Dar incearca sa gasesti driverele pe siteurile oficiale.

Daca ai nVIDIA: http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Daca ai AMD Radeon: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

| Bogdan2122 explică:

Jackster nu am primit nici un cd cu driver fiindca nu am cumparat placa video noua. Problema este insa ca nici nu stiu exact ce placa video am( doar ca este nVIDIA) fiindca acum imi apare ca este vga deoarece nu o citeste. Inainte stiu ca mergea pe windows 7 dar nu era ultimate din cate tin minte. Deasta va intreb daca credeti ca ar putea fi si acesta un motiv, poate ca ar trebui sa instalez o versiune mai veche? va intreb ca sa nu ma apuc sa instalez degeaba win iar.