| Darsandople4 a întrebat:

am o intrebare. Vreau sa cumpar o placa video gigabyte geforce gt 710 1gb DDR3 64-bit heatsink si un procesor amd Sempron 3850 1. 3GHz Socket AM1 Box sd3850jahmbox si nu stiu daca sunt compatibile. Daca sunt, imi puteti spune daca ruleaza Counter Strike - Global Offensive pe low macar 30 fps si League of Legends tot la fel
. Multumesc anticipat *

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Compatibile sau nu pot fi doar în placa de bază.Nu au legătură una cu alta.
Îți recomand să ridici bugetul la procesor.

| Cliar a răspuns:

Sunt compatibile dar nu le recomand sub nici o forma. Mai bine imi spui bugetul de care dispui si iti voi lasa un link cu o configuratie mai buna in acei bani. Cat despre ce ai intrebat tu ca fps in cs go cu totul la very low si low pe rezolutie 720p o sa ai 30fps si league of legends la fel. Dar cum am mai spus, nu fa prostia sa le cumperi, mai bine imi spui bugetul tau si iti voi face o recomandare mai buna. happy

| Darsandople4 explică (pentru Cliar):

Am bugetul de 400 de lei... Nu stiu daca imi poti recomanda ceva mai bun care sa ruleze Cs:Go pe low sau League of Legends. Mersi oricum

| Cliar a răspuns (pentru Darsandople4):

Din pacate in 400 lei chiar nu am ce sa iti recomand mai ok.