| vip425 a întrebat:

Am o mare problema, acum cateva zile mi-am cumparat un monitor nou.De cand mi-am pus noul monitor acum inceput sa am lag in jocuri, stie cineva care este problema.

Specificatii pc
Procesor:Intel Pentium CPU G2030 3.0 Ghz, Cache 3, 2 nuclee.
Ram: 4 Gb, Frecventa (MHz):1600
Placa video:Geforce 240, 512 mb, ddr3

Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai este normal sa-ti mearga jocurile mai prost pe un monitor mai mare ca si diagonala ca precedentul, deoarece te joci pe rezolutii mai mari, hardware-ul tau nefiind tocmai stralucit ( mai ales placa video ) Scade si tu rezolutia, mai scade din preset la jocuri, si o sa mearga cat de cat ok ceea ce te jucai tu inainte pe monitorul vechi.

| vip425 explică (pentru Jipa95):

Ce parere ai de aceasta placa video:
http://www.altex.ro/......la-alegere
Poate duce jocurile la medium?

| Jipa95 a răspuns (pentru vip425):

Poate si aia data de tine sa duca jocurile un medium acolo, dar comparand-o la ce performante ofera si pretul ei actual, r7 240 ddr5 1gb 128 biti matura cu ea pe jos : http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/ uita-te pe youtube, este capabila sa duca Crisys 3 pe o rezolutie buna, preset medium, la fel si watch dogs, etc.

| Valentin_Dabija_1998 a răspuns:

Ai specificatii ok, si nici nu e de la monitor, si eu am inceput a avea lag foarte mare si ma gindesc sa imi schimb netul