| totenkopfSS a întrebat:

am o problema cu internetul. Am un modem 3G MF190 de la Cosmote...acoperire EDGE.cu viteza constanta de 30/35 KBytes/s Problema o am de 2 zile spre exemplu Counter Strike 1.6 cand intru pe un server dupa 2 minute mi se blochiaza si imi apare intr-un colt cl_flushentitypacket si nu stiu ce ar putea fi pentru ca acum 2 zile mergea perfect si pe servere din afara tari big grin o zi buna big grin

Răspuns Câştigător
| alex2007 a răspuns:

Sal pai am facut o cercetare pe net asuprqa problemei tale s din cate m-a vazut s-ar putea sa fie internetul de vine depinde daca zici ca iti mergea bine cateva zile, asta probabil ca serverul de joc sa fie aglomerat sau overloaded sau din cate am vazut exista posibilitate sa ai pachete pierdute de date... Daca nu incerca asta.Cred este de la pachetele pierdute de netul tau (in cazul asta, cei de la firma care iti furnizeaza net, nu iti vor lua in calcul nicio cerere, doar daca le demonstrezi ca ai pachete pierdute. ei au obligatia sa iti furnizeze inet astfel incat sa nu existe pachete pierdute. pentru a vedea daca ai pachete pierdute, urmezi urmatoarele : start, run, cmd, si tastezi "ping -t www.ca.ro" > enter. in acest moment ar trebui sa iti afiseze timpii in care un pachet de info pleaca din PCul tau, ajunge la serverul ca.ro si se intoarce la tine. daca, din anumite motive, iti apare mesajul "request timed out"(aproximativ) inseamna ca exista pachete pierdute. pe baza acelor pachete pierdute, te indrepti catre firma de net si ii rogi sa rezolve problema. daca nu reusesc sa iti rezolve problema, schimba firma de net. evident conditia initiala este sa nu ai alte aplicatii deschise(downloaduri). sper ca te-am ajutat