| SelGomez a întrebat:

Am o problema cu un telefon LG cu clapeta exact asa : http://images5.okr.ro/auctions/2010/03/09/244124055-4292 255-700_700.jpg

Nu a mai fost folosit e vreo 7 luni si cand am incercat sa imi bag cartela sim in el; am scris codul pin corect, spune :USIM LOCKED. Dar daca bag simul la loc in celalalt telefon al meu functioneaza, nu e ca si cum ar fi blocata cartela, si LGul functioneaza pe cosmote, cartela fiind tot de cosmote, care e problema si cum as putea sa il fac sa mearga, chiar am nevoie de telefonul ala.AM INTELES CA TREBUIE SA INTRU LA FACTORY RESET CU CODUL 47328545454# chiar daca nu apare nimic. BUN. Am facut asta, apoi nu mi-a mers sa dau factory reset si am inteles ca trebuie resoftatat, cum adica? ce ar trebui sa ii fac?

2 răspunsuri:
| Beykutza a răspuns:

Nu stiu daca o sa mai poti sa il faci sa mearga, in general LG sunt telefoane proaste!

| SelGomez explică:

Am reusit. happy
De fapt lgul asta e foarte bunwinking