| AnaMariaNuj12 a întrebat:

Buna ziua, am o problemă la laptop la deschidere acum mult timp și de abia acum incerc sa îl rezolv singura.
Se rulează foarte greu când se deschide și când s-a pornit, mi se pornește tastatura și mausul și nu mai pot face nimic, s-a blocat ecranul.
L-am închis si l-am redeschis si tot la fel.
Și am mai incercat inca o data și la fel.
După nu știu cum am făcut dar acum imi apare Windows will now check the disk.
Mergea bine cu fișierele și a detectat un fișier.
Dar până când s-a terminat și s-a redeschis a făcut la fel și după aia inca o data.
Până când îmi apare la final "usn Journal verification completed" s-a blocat și nu mai pot face nimic, am apăsat pe butoane și nimic, l-am redeschis și tot la fel.
Știe cineva cum pot face? Sau poate am un laptop de c***t și trebuie sa îmi cumpăr altul? Am nevoie de ajutor, mulțumesc

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Producator si model laptop? Modificari hardware in timp?
OS si versiune (daca e Windows 10 si ce release - 21H2, 21H1, etc.)?

In principiu nu se pot face minuni din texte scrie pe TPU, problema ta e prea generica si poate avea surse multiple. Trebuie diagnosticat corect mai intai si apoi rezolvata problema. Pentru aceasta ai nevoie de cineva priceput (si poate sa si platesti).

Din informatiile cerute iti putem spune eventual daca laptop-ul tau este... maro, ce duce si ce nu si cam cum ar trebui sa se miste sau daca chiar iti trebuie altul. Daca e bun ce ai, iti trebuie un specialist sa il faca sa mearga bine cum am zis mai sus.

| Dariabubu a răspuns:

Calculatorul meu făcea exact asa și tot ce trebune sa faci este sa îl dezasamblezi și să îl cureți cu multa grija sau poți sa îl duci la un specialist sa îl curețe el fincă are înăuntru lui praf mult(eu asa am făcut și a mers după aceea)