| asusray a întrebat:

Buna ziua
Am.si eu o problema care stie să mă ajute.
Am luat un laptop să instalez un windows. avea wimdows 8 si am.zis să îl schimb ca mergea greoi.
Am bootat șters partita C si când am încercat să dau next să instaleze nu mă lăsa. zice WINDOWS cannot Be installed to this disk.The selected disk is of the GPT partition style.
Am citit despre aceasta problema am inteles despre mbr si gpt..si ce trebuie sa fac.Dar trebuie clean la tot hdd si convert..si nu pot să șterg.
am pe partita D lucruri.
Va rog există vreo solutie?

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Pai inceraca sa formatezi tot HDD ul si apoi sa iti creezi partitii. alegi una pentru windows adica C si restul pentru filme. muzica, etc