| Criss_1252 a întrebat:

Buna Ziua!
Am si eu o problema cu Pc-ul.
A trebuie sa schimb locul pc-ului din camera ( l-am mutat dintr-un colt in altul) si desigur am scos toate firele din unitate ( adica firul tastaturi, mouse-ului, ecranului etc.) apoi le-am pus la loc EXACT cum erau inainte, iar de atunci mi se misca foarte greu. de exemplu Youtube, Facebook, Counter-Strike, Calculatorul in general. Am reinstalat windows-ul si este exact la fel.
Ce sa fac? Ce are? Va rog ajuta-ti-ma!
P.S. (Configuratia calculatorului nu este una enorm de mare dar nici mica! de ex 2gb ram, 1gb video etc. )
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nu are cum să fie de la drivere. I-ar fi făcut la fel şi înainte să-l mute sau să şteargă Windows-ul. Mutatul e o coincidenţă prea mare. Are legătură sigur. Desfă-l şi reconectează cablul care face legătură între placa de bază şi hard disk. Asigură-te că e bine conectat. Cel mai posibil s-a desprins puţin şi nu ţi-l mai citeşte bine. De asemenea, uită-te bine să nu fie şi altceva deconectat sau care atârnă pe-acolo. Dacă tot îl desfaci, curăţă-l bine. Astea ar trebui să rezolve problema.

7 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Cum l-ai impins prin casa poate ai deranjat ceva inauntru desfal si daca tot il desfaci curata-l si de praf il ajuta poate si pasta si impinge firele un pic fortat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca merge, nu i-ai facut nimic. E in momentele lui de lene. Daca vrei, curata-l cu AdwCleaner si cu Combofix daca zici ca merge asa greu.

| tacitacitaci a răspuns:

Internetul? Poate e de la net?

| Criss_1252 explică:

P.S. P.S. Drivele calculatorului sunt instalate!

| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Nu e de la mutat sigurr. poate are o problema mai veche ...reinstaleaza iar windows.ul

| hfgj a răspuns:

Vezi daca e in garantie.

| Falco97 a răspuns:

Atata timp cat merge, inseamna ca nu e din cauza ca l-ai mutat; conexiunile dintre piese ar trebui sa fie bune.

Verifica daca piesele din interior sunt pline de praf(poate se supraincalzeste) sau daca ai HDD virusat(poti incerca o formatare generala, chiar daca ai reinstalat windows).