| Sorinacio a întrebat:

Am si eu o problema. de curand mi s-a ars placa video. in fine. am chemat pe cineva care a scos-o din PC. Acum cand vreau sa intru in jocuri gen Metin2 imi da o eroare de genul : "Sorry, your sistem does not support 3D Graphics, Please check your hardware and sistem configuration then try again" in traducere ar fi ceva de genul " Scuze, sistemul tau nu suporta grafica 3D, Incearca din nou dupa ce iti configurezi sistemul.". Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Metinul cere placa video care are si 3d. tu ce placa ai acum?

| CyPack a răspuns:

Sall. Singura posibilitate e sa iti reinstalezi placa video. Este posibil sa ai vreun cd pe care scrie MOTHER BOARD, sau cdurile pe care ti le.a dat cand ti.ai luat pcul, pe unul din ele trebuie sa fie placa video. Funda?

| gaoaza a răspuns:

Banuiesc ca ai schimbat placa grafica. Daca este asa incearca sa te documentezi daca noua ta placa grafica are capabilitatile dorite. Daca da, singura problema ramasa este legata de drivere. Cauta pe siteul producatorului ultimele drivere disponibile si poti cauta si pe forumul producatorului raspuns la problema ta. Mai poti icerca si o reinstalare a DirectX. Succesuri! happy

| sNk17 a răspuns:

Sall! Jocurile nu iti merg pentru ca odata ce placa video nu merge nu are cum sa iti mearga un joc. Acum depinde cred ca daca e un joc cu grafica mai slaba s-ar putea sa mearga
. Idea este ca daca ti s-a ars placa video trebuie sa chemi o persoana care se pricepe sa iti reinstaleze placa video.Bafta! Si in caz ca te-am ajutat plzz FUNDA!