| Butu_Iulian_2000 a întrebat:

am un laptop Lenovo b590 si azi l-am scapat de pe un scaun,e se aprinde si merge perfect,dar cand il pun pe birou se stinge singur, cand il ridic si il tin in aer se aprinde...ce ar putea sa aiba? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l pe birou si deschide-l. Daca nu porneste, misca de cablul de alimntare.cel mai probabil s-a defectat jack-ul.

| Nicolae207 a răspuns:

Cel mai bine il duci la un service, tine de componentele hardware al laptopului si e foarte greu de reparat fara cunostinele si uneltele unui om specializat.