| Hesperia a întrebat:

am un termostat de ambient Auraton 2005, cuplat la o centrala Saunier Duval,caruia i-am schimbat bateriile pentru ca imi indica pe ecran acest lucru,in plus se vedea si foarte slab... dupa care, imi aparea din nou acea baterie de la "nr 8",din cartea tehnica, i-am dat reset, iar acum se vad cifrele de pe dispay numai pe jumatate si centrala merge necontrolat.Va rog respectuos sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac in aceasta situatie, multumesc.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa chemi un specialist, nu mai umbla tu la ea, că o *** de tot.

| SkyPilot a răspuns:

Verifica inca odata daca ai pus baterii de care trebuiau si cum trebuiau, si daca totul e corect cheama un expert. Se poate sa i se fi prajit electronica.