| raresandrey a întrebat:

As avea o intrebare va rog cine poate sa-mi raspunda, dac reinstalez windows-ul, cand voi deschide internetul imi vor mai aparea site-urile preferate de la favorite? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Iti vor aparea numai daca la salvezi. Functie de bowserul pe care-l folosesti, cauti undeva in meniu functia de "import/export, bookmarks". Exporti toate favoritele intr-un singur fisier -htm(html) si dupa instalarea Windows-ului, faci "import" din browser. Poti sa importi si sa exporrti din orice browser. Sunt compatibile intre ele.

| raresandrey explică (pentru horia2012):

Am Internet Explorer.

| raresandrey explică (pentru horia2012):

Cum procedez, dau,, ORGANIZE FAVORITES,, si le pun toate intr-un folder si apoi,, import and export,, sau cum? raspunde-mi te rog.

| horia2012 a răspuns (pentru raresandrey):

Im primul rand trebuie sa vezi "meniu bar", cea cu (file, edit, view.). Daca nu, click dreapta sus "menu bar".
Te duci pe "File" - import-export.
-Export to a File-Next-marchezi "Favorites"-Next-Next
-Browse (te duci acolo unde vrei sa salvezi (alta partitie decat cea pe care instalezi Windows si ii dai un nume)-Next-Finish
Cauti acel fisier care are extensia.htm.
Poti sa probezi, srtergand toate favoritele si importandu-le.
La import la fel:
File
Import-export
Import from file -marchezi Favorites"
Next
Browse-te duci acolo unde le-ai salvat
Open
Next
Import
Finish

| raresandrey explică (pentru horia2012):

Multumesc mult!

| horia2012 a răspuns (pentru raresandrey):

Cu placere. Inca ceva, fisierul.htm e valabil pentro orice browser, deci daca instalezi Firefox sau Chrome, tot la fel import ( depinde de meniul fiecarui browser) si toate favoritele le ai si in noul browser.

6 răspunsuri:
| Rafael_Rafi_1996 a răspuns:

Nu o sa iti mai apara.