| teo812 a întrebat:

as dori sa stiu care este diferenta intre Xbox 360 fat,slim, pro, elite si arcade SI SA STIU DACA TOATE JOCURILE MERG PE TOATE MODELE, asta m-ar interesa cel mai mult si daca pe toate ruleaza si kinect-ul. Multumesc

1 răspuns:
| ShNySnYGer a răspuns:

Da toate ruleaze cele mai noi jocuri.
Nu este nici o diferenta de performanta intre cele 6 modele!
Din cate stiu Fat, arcade, pro si elite sunt mai vechi, daca nu au suficient spatiu de racire poate da foarte usor RROD ( red ring of death) deoarece se supraincalzeste, Slimu are sansa foarte minima de rod, nu toate au cablu HDMI deoarece unele sunt fabricate in 2008( toate modelele slim au)! Dar si cu cablu Composite cu 5 mufe, se vede la fel ca la hmdi adica 1080p.
Legat de Kinect-Slimu nu mai are nevode de adaptor ( e Plug and Play) -se conecteaza la usb-ul portocaliu la SLIM! (doar la slim)
La celelalte variante adica arcade, pro, fat, elite ai nevoie de un adaptor la priza ( asa arata http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_MF9xdt68f4 )
Eu unul i-mi voi lua una veche.(adica fat, arcade, pro sau elite deoarece gasesti foarte ieftine pe okazii sau ebay) o voi moda cu Lt 3.0 ( ruleaza jocuri scrise pe DVD/DL -dual layer de 8.4 gb /12 lei/dvd la altex )
Eu nu am nevoie de Live pe xbox.Din cate stiu ca daca modezi consola cu lt3.0 poti juca pe live fara sa iei ban.
La modarea cu cip daca te conectezi pe live iei bani ( e 200 lei modarea iar tu poti juca jocuriile direct de pe hardisk)
Bafta!