| edytzu20 a întrebat:

.. Azi cand am venit de afara si cand am deschis PC-ul am primit urmatoarea eroare: boot disk failure insert system disk and press enter.
Si voiam sa stiu daca aceasta eroare nu poate aa fie din cauza sursei ca este pe ducă...
Mersi anticipat

6 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

E de la hard. numai este citit de placa de baza...probabil e ars. incearca sa schimbi cablurile!

| Gizăz a răspuns:

Poate fi şi de la sursă, dar pe mine mă duce cu gândul mai mult la hard.

| gelu1970 a răspuns:

Din sursa ies mai multe cabluri de alimentare. conecteaza hdd la altul diferit ce cel actual. si de asemenea poti schimba cablul de alimentare insusi al hdd. ceea ce scris e posibil sa faca si din cauza alimentariii cu curent.

| Goldenboy97 a răspuns:

Trebuie sa instalezi windowsul din nou. Daca nu merge nici asa, inseamna ca este ceva de la HDD.

| edytzu20 explică:

Cablul ala care pleacă din placa de baza l-am schimbat... Cred ca te referi la alea din sursa

| edytzu20 explică:

Mai am o bănuială ca e din sursă ca CD-ROM nu se deschide când apăs pe acel buton... Cred ca HDD-ul nu primește destul curent si de aceea îmi da acea eroare