| BeHappy_7009 a întrebat:

Cand deschid calculatorul, imi apar o multime de erori, si ma atentioneaza ca anumite fisiere sunt corupte(winlogon. exe si nu mai stiu ce). Evident, nu mi-a aparut asa din senin chestia asta.Am instalat ieri un program "Ashampoo WinOptimizer 6" sa pot sa defragmentez C-ul pentru ca de la o vreme scria (si scrie si acum) cand incerc sa fac defragmentarea: "Disk defragmenter has detected that Chkdsk is scheduled to run on the volume (chappy Please run chkdsk /f."
Am dat run chkdsk /f, si nimic.Tot la fel. Am deshis chkdsk. exe, a scanat nu stiu ce naiba pe acolo si tot nimic. Acum pana si o simpla poza daca incerc s-o sterg imi spune
Cannot delete "poza x" the file or directory is corrupted and unreadable
iar Recycle binu' nu pot sa-l golesc de cele 200 de fisiere noi aparute pentru ca la un moment dat se opreste si scrie Cannot remove folder Translation The directory is not empty.
Apropo, programu' ala minune de l-am instalat nu merge dezinstalat, iar apare o eroare laughing. L-am cautat si in change / remove programs si nu apare.
Ce mama dracului pot sa-i mai fac calculatorului? (nu am nici un cd de la calculator) Dati-mi un sfat iar daca nu se mai poate face nimic, chem pe cineva sa-l mestereasca.

9 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Ce iti trebuie tie la calculator nu se numeste inginerie, ci depanare. Si asculta-mi sfatul! Cheama pe cineva care stie despre ce e vorba! Mie deja mi-e cam frica sa nu ai si hard-discul corupt. Windows-ul e oricum. Si inca un sfat: Cum il pastrezi(calculatorul), asa il ai!

| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi din nou Windows. Fara a salva nimic din ce ai acum instalat. Daca nu stii cum, cheama un prieten care se pricepe.Am patit si eu ca tine mai demult.Pa.

| hugo a răspuns:

Instaleaza un ANTIvirus si incearca sa il scanezi, daca nu reusesti incearca sa intrii in safe mode si sa iti faci treaba de acolo... daca nu reusesti nici asa ramane varianta "de criza" sa instalezi un windows... dar raman la parereaca se poate rezolva si fara! Succes!

PSbig grinaca instalezi windows-ul NU UITA sa iti iei driverele dupa net... fara ele o sa te uiti lapc ca la un TV!

| thizizme a răspuns:

Incearca sa dai un system restore (de preferabil la o data dinainte de aparitia problemelor, daca nu cel putin inainte de instalarea Ashampoo WinOptimizer 6).
De asemenea vezi ca este o promotie la WinUtilities ( http://devirusare.com/......softpedia/ ). S-ar putea sa iti repare niste lucruri.
Fa si o scanare cu Avira Rescue CD.
Incearca sa scapi de Ashampoo WinOptimizer 6 cu un program gen Your Uninstaller ( http://www.ursoftware.com/ ). Limiteaza-te la versiunile free.
Daca tot nu merge salveaza-ti fisierele mai importante si reinstaleaza Windows.

| stuffhappens a răspuns:

E de la crackul care era la program era un virus. Reintaleaza windowsul.

| BeHappy_7009 explică:

Cred c-o sa instalez windowsul. bineinteles nu eu singura... chem un baiat sa rezolve ingineria asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va aude omul "reinstalezi windowsul"si daca se strica in fiecare zi ce faci? il formatezi in fiecare zi? start-all programs-accesories-sistem tools-sistem restore.si il dai inapoi cu o zi inainte sa iei virusul si se sterge tot(atentie ce ai salvat pana in ziua respectva se sterge)doamneeeee e lumea plina de informaticieni si voi reinstalati windowsul nu va mai dati cu parerea daca nu stiti

| TzrM a răspuns:

Cel mai bine chemi pe cineva sa reinsteleze windows-ul sau ti-l reinstelezi tu.sunt prea multe probleme