| Miranda29 a întrebat:

Buna ziua doresc sa cumpar aceast sistem desktop pentru gaming si as vrea va rog sa-mi spune-i daca pe el vor merge jocurile noi aparute si poate si pentru urmatorii 2-3 ani...si ce windows sa pun

Sistem desktop Serioux Action Intel® Pentium Dual Core E6500 2.93GHz, 4GB, 500GB, ATI...Cod: Serioux ActionProcesor
Model Procesor:
Intel® Pentium® Dual Core E6500
Frecventa procesor (MHz):
FSB (MHz):
Dimensiune Cache procesor (KB):
2048 L2
Placa de baza
Retea integrata:
10/100 Mbps
Sloturi:
1 x PCI Express x16
2 x PCI
1 x PCI Express x1
Sunet integrat:
Realtek ALC883 codec
Chipset:
Intel G31
Memorie
Capacitate (MB):
4096 (2 x 2048)
Tip RAM:
DDR2
Frecventa memorie (MHz):
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):
Interfata HDD:
SATA II
Unitate optica
DVD+/-RW
Viteza de rotatie (rpm):
Video
Chipset video:
ATI Radeon HD 4650
Capacitate memorie video (MB):

Răspuns Câştigător
| dfcsb97 a răspuns:

Nu iti vor merge toate jocurile bine din cauza placii video ati radeon 4650 care este destul de slaba... ti-ar trebui o placa video nVIDIA gtx 460 sau una radeon din seria 5000

1 răspuns:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.Pentru gaming îţi recomand cam următorul plus că primeşti şi monitor.Aici ai şi livrare gratuită şi ajunge în 24 de ore: http://goo.gl/CsU5Z.În ce constă sistemul de operare îţi recomand Windows Xp orice pack.Nu are rost să-ţi pui un altul mai puternic că n-are rost să-ţi mănânce resurse degeaba.O zi bună.