| adi_9313 a întrebat:

doresc sa stiu cate pagini se pot printa cu un cartus reincarcat lexmark x2670
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| skama18 a răspuns:

Lexmarkurile sunt cam slabute, epsonurile au probleme cu capetele de citire ce se infunda, la canonuri trebuie sa fi atent ca sunt care nu au cartuse reincarcabile, deci iti recomand un HP daca vrei sa-ti cumperi una. Vand asa ceva si cred ca am destule feedbackuri acumulate de-a lungul anilor cat am lucrat cu ele. happy Cum zice si skama daca faci printare intensa ii ok sa cumperi un laser (atentie ca multe sunt monocolor doar alb negru la pret de aprox 300-400 ron) daca nu o folosesti intens merge si cerneala cu conditia sa printezi macar 2-3 pagini pe saptamana altfel se usuca cerneala in ele si le poti arunca, iar pretul unui cartus uneori poate depasi valoarea multifunctionalei.

2 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca sunt cartusele cu care vine imprimanta in jur de 150-200 pentru ca nu sunt pline in totalitate sunt cartuse demo, daca sunt cartuse noi aprox. 300-400 pag

| skama18 a răspuns (pentru Gas):

Lexmarkurile sunt cam slabute, epsonurile au probleme cu capetele de citire ce se infunda, la canonuri trebuie sa fi atent ca sunt care nu au cartuse reincarcabile, deci iti recomand un HP daca vrei sa-ti cumperi una. Vand asa ceva si cred ca am destule feedbackuri acumulate de-a lungul anilor cat am lucrat cu ele. happy Cum zice si skama daca faci printare intensa ii ok sa cumperi un laser (atentie ca multe sunt monocolor doar alb negru la pret de aprox 300-400 ron) daca nu o folosesti intens merge si cerneala cu conditia sa printezi macar 2-3 pagini pe saptamana altfel se usuca cerneala in ele si le poti arunca, iar pretul unui cartus uneori poate depasi valoarea multifunctionalei.

| skama18 a răspuns:

Daca vrei sa iti cumperi imprimanta asta itit sugerez sa nu o faci.ia-ti o multifunctionala pe tehnologie laser si am ai multe avantaje.una color e mai scumpa dar merita toti bani, cu o incarcare poti printa pana la 1500-2000 pagini.si o incarcare costa doar 40 -50 de lei...pe tehnologia inkjet o incarcare costa 15-20 de lei si printezi maxim 200 de paginicum vezi si in raspunsul de mai sus.nu le umple cu cerneaal doar pe jumatate