| MDani a întrebat:

Mi-am cumparat un router Asus model RT- N12+... vreau sa il folksesc pt a imbunatatii semnalul wireless in toate colturile casei... cred ca am reusit sa il configurez(imi arata acum ca am semnal full ), dar nu primeste date, deci nu merge... Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat...

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu l-ai configurat cum trebuie. De obicei bagi CD-ul e mot-a-mo. Baga un cablu din router in pc sau laptop daca nici acolo nu merge configureaza-l din nou daca acolo merge incearca sa te conectezi la wifi de pe alt device.

| vladeusebiu a răspuns:

Deci faci asa: Bagi firul de internet in router acolo unde scrie WAN.Iei un cablu de net bagi unul in PC si unul In router la slotul 1, 2, 3 sau 4. Apoi intri pe internet explorer(doar internet explorer) nu merge pe mozila, google chrome sau altelea.bagi ip asta exact asa cum e aici 192.168.1.1 si acolo ai toate instructiuniile.

| MDani explică:

Pai nu am primit nici un CD la el... inainte sa il configurez imi aparea ca retea ASUS, asa ca am intrat de pe telefon, doar de acolo ma lasa sa intru pe site-ul care mi-l arata in instructiuni, dar acum ca e configurat nici de pe telefon nu mai merge, deci chiar nu am nici o idee ce sa ii fac...