| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua
mi s-a spart contul de mail si respectivu care mi la spart a schimbat mailu de la un cont de metin2ro cum as putea sa il recuperez?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ți s-a spart, ci ți s-au furat tot ce ai tastat în calculator, folosind un keyloger contatcactat fie dintr-o aplicație obținuta din surse ilegale(file liste de exemplu) fie dacă de vreun amic.
De recuperat....cam slabe șanse. Daca atacatorul a apucat la conturile tale nu le mai poți recupera ca acesta p[recis a schimbat datele(parole, etc).
Recomandarea mea este să înlături cauza ca pe viitor să nu mai ai surprize de genul ăsta, și anume sa devirusezi sistemul cu un antivirus eficient butat de pe cd, nu ijnstalat în Pc.Succes

| Cossta a răspuns:

Salut, in primul rand: vezi sa nu ai vreun keylloger in calculator.
In al doilea rand: incearca sa vezi daca poti schimba parola la email.
In al 3lea rand: trimiti un ticket la support.ro.metin2.gameforge.com si le explici totul, ce si cum s-a intamplat, or sa te ajute ei cumva

| xCissyy5 a răspuns:

Intra pe forum si fa o plangere catre suportul gameforge SAU fa-ti alt cont si incearca sa contactezi GM si o sa-ti spuna el ce trebuie sa faci. Bafta! Funda!