| Costy2015 a întrebat:

Bună ziua, nu ştiu dacă am ales categoria corespunzătoare, şi dacă nu, îmi pare rău.

Am şi eu o întrebare.:

Am un procesor care l-am dat jos de la calculator şi pe el scrie: Intel Pentium. Pot să conectez acelaşi procesor la un laptop Intel Celeron?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Evident ca nu poti!

| bonico a răspuns:

Salut,
Categoria ai ales-o bine numai ca informatiile pe care le-ai oferit sunt insuficiente. Spune-ne ce socket are procesorul si ce tip si serie de laptop ai. Greu de crezut in schimb ca procesorul de la un desktop se va potrivi la un laptop.

| Costy2015 explică (pentru bonico):

Nu ştiu cum să aflu asta. Nu ştiu nici unde se află procesorul la laptop. Că aşa numai întrebam pe TPU dacă se poate.

| bonico a răspuns:

In cazul asta cauta pe cineva care se pricepe.
Nimeni cu oricata bunavointa ar fi pe aici nu te poate ajuta doar cu aceste informatii.